اجرای مرحله دوم اصلاح نظام کارمزد از 9 آبان 1402

مرحله دوم بخشنامه اصلاح نظام کارمزد بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی از 9 آبان ، برای تمامی پذیرندگان صنوف فاز 2 به جز پذیرندگان «صنوف نانوائی، سوپرمارکت، جایگاه‌های سوخت و عوارض راه» اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی تجارت الکترونیک پارسیان (تاپ)، بانک مرکزی در راستای کارآمدتر شدن شبکه پرداخت الکترونیکی و ارتقای سطح خدمات به کاربران، اصلاحاتی را در نظام کارمزد تراکنش‌ خرید این شبکه اعمال و شیوه‌نامه جدید را ابلاغ کرده است که مرحله نخست آن از روز 4 تیرماه 1402 اجرا گردید و مرحله دوم آن برای پذیرندگان صنوف فاز دوم از امروز مورخ 9 آبان ماه اجرایی شد. بر اساس این بخشنامه، دارندگان ابزارهای پذیرش (پذیرندگان) بخشی از کارمزد تراکنش‌های خرید را پرداخت می‌کنند.

در نظام جدید کارمزدی، پذیرندگان برای تراکنش‌های کمتر از شش میلیون ریال، مبلغ ثابت ۱۲۰۰ ریال و برای تراکنش‌های بالاتر، 2 صدم درصد مبلغ خرید را تا سقف حداکثر 40 هزار ریال به عنوان کارمزد پرداخت می‌نمایند. خاطرنشان می‌سازد، علیرغم تقبل پرداخت قسمتی از کارمزد شبکه پرداخت توسط پذیرندگان محترم، همچنین بخش عمده این کارمزدها توسط شبکه بانکی تأمین خواهد شد.

شایان ذکر است که به این ترتیب از بامداد 9 آبان، به جز پذیرندگان در صنوف نانوائی، سوپرمارکت، جایگاه‌های سوخت و عوارض راه، نظام جدید کارمزد برای همه پذیرندگان اجرایی خواهد شد. زمان اجرای کارمزد برای صنوف مستثنی شده، متعاقباً اعلام خواهد شد.