همه چیز درمورد دستگاه کش لس ( Cash less )

امروزه استفاده از دستگاه های ATM و کارت های عابر بانک در میان مردم جامعه بسیار پذیرفته شده و مقبول است . مطمئنا می دانید همیشه هدف از رفتن به  بانک و یا دستگاه خودپرداز گرفتن پول نیست مردم برای کارهایی مثل انتقال وجه ، پرداخت قبوض و کارهای دیگری هم به بانک و دستگاه خود پرداز مراجعه می کنند . اگر به شعب برخی از بانک ها مراجعه کرده باشید حتما دستگاه هایی را دیده اید که از نظر اندازه تقریبا شبیه به کیوسک های تلفن است ، صفحه نمایش و کیبورد بزرگی دارد . احتمالا در ذهنتان سوال پیش آمده که این دستگاه چیست و به چه دردی می خورد ؟

این دستگاه دستگاه کش لس یا خودپرداز غیرنقدی و یا کیوسک غیر نقدی می باشد که کار حداقل نصف مراجعه کنندگان به بانک و یا خودپردازها را راه می اندازد وجود دستگاه کش لس باعث خلوتی شعب و عابر بانک ها نیز شده است .به کمک این دستگاه می توانید بدون اتلاف وقت ، بسیاری از امور بانکی را انجام دهید.

دستگاه کش لس یا خود پرداز غیر نقدی چیست؟

آمارها نشان می دهد بیش از نیمی از تراکنش های دستگاه های خودپرداز ، برای خدماتی غیر از برداشت وجه نقد است ؛ یعنی اموری همچون انتقال وجه ، دریافت مانده حساب ، پرداخت قبوض ، پرداخت اقساط تسهیلات ، مشاهده چند گردش آخر حساب ، خرید شارژ تلفن همراه ، پرداخت های خاص سازمانی و غیره.

برای رفاه مشتریان ، خلوت شدن شعب و عابر بانکها دستگاه های جدیدی بنام کش لس یا خود پرداز غیرنقدی در کنار عابر بانکها نصب شده است . دستگاه کش لس یا کیوسک غیر نقدی تمامی کارهای خود پردازها را بجز پرداخت وجه نقد ، را انجام می دهد.دستگاه کش لس تحولی عظیم برای حذف پول نقد به وجود آورده است بدین صورت که مردم برای انجام امور مالی خود حتما نیازی به پول نقد ندارند.

در واقع دستگاه کش لس به عنوان یک دستگاه مدرن سلف سرویس است که خدمات بانکی را تسریع می بخشد و می تواند هر نوع خدمات بانکی را پیاده سازی و اجرا کند .کش لس در واقع همان وب کیوسک دیجیتال به حساب می آید و می تواند یک کاربرد یا چند استفاده از آن صورت بگیرد .

تفاوت اصلی کش لس با دیگر وب کیوسک ها در این است که کش لس مستقیما با درگاه بانکی ارتباط برقرار می کند و در وب کیوسک های دیجیتال باید از پز بانکی به عنوان یک وسیله جانبی استفاده کرد.

همه چیز در مورد دستگاه کش لس (Cash Less) یا کیوسک غیر نقدی

با ما همراه شوید تا به تمامی مطالب و موارد مربوط به دستگاه کش لس ( Cash Less ) بپردازیم :

با دستگاه کش لس یا کیوسک غیر نقدی چه کارهایی می توان انجام داد؟

اموری همچون انتقال وجه ، دریافت مانده‌حساب ، پرداخت قبوض ، پرداخت اقساط تسهیلات ، مشاهده چند گردش آخر حساب ، خرید شارژ تلفن همراه ، پرداخت های خاص سازمانی و غیره را به راحتی می توان انجام داد .

فواید نصب دستگاه کش لس (Cash Less) یا خود پرداز غیرنقدی

ارائه خدمات بانکی غیرنقدی مثل ؛ انتقال وجه داخلی و شتابی، خدمات کارت، خدمات بدون کارت و صورت حساب ارائه خدمات پرداخت همچون پرداخت قبض، خرید شارژ، شارژ کارت و…

دستگاه کش لس می تواند خدمات ارزش افزوده مانند بارکدخوان ، خدمات کارت بلیت و تیکت ویژه رستوران ها ، مراکز خرید ، مراکز هنری ، مترو ، شبکه حمل‌ و نقل و… را به افراد ارائه دهد .

مدیریت صف جلوی دستگاه‌ خودپرداز و در مواقع شلوغی که تقاضا برای دریافت وجه نقد بالا است ، دیگر مشتریان را برای استفاده از دستگاه خودپرداز غیرنقدی هدایت نمود تا امور لازم خود را با دستگاه کیوسک غیر نقدی انجام دهند و جلوی از دست دادن کارمزدهای شتابی غیر نقدی روی دستگاه ‌های خودپرداز را گرفت.

هم چنین با نصب کش لس در کنار خودپرداز های نقدی می توان در وقت افراد صرفه جویی کرد و امور آن ها را سریع تر رسیدگی کرد.

به دلیل اندازه کوچک ، نصب آسان و ارزان بودن دستگاه ‌های خود پرداز غیرنقدی ، می توان آن‌ ها را در هر کجا که جمعیت وجود دارد ، نصب کرد..

یکی از بهترین و مهم ترین خدمات دستگاه کش لس معاف بودن از مالیات است . این دستگاه ها به دلیل خدماتی بودن مشمول مالیات نمی شوند . تمامی مشاغل از جمله پزشکان ، رستوران ها ، اماکن تجار ، فروشگاه ها، برج ها اداری و تجاری و … می توانند از این دستگاه استفاده کنند .

دستگاه کش لس بهتر است یا خودپرداز ATM ؟

باید بدانیم که داشتن دستگاه کش لس یا دستگاه خودپرداز در نهایت باعث سوددهی می شود و برای تمامی تراکنش های صورت گرفته کارمزدی به صاحب دستگاه تعلق می گیرد.

اما سوالی که مطرح می شود این است که کدامیک بهتر است؟

بیشتر مراجعه افراد برای انجام تراکنش های غیر نقدی است و درصد کمتری برای برداشت وجه به دستگاه خودپرداز مراجعه می کنند . در حالت کلی باید گفت:

دستگاه کش لس تمامی خدمات دستگاه خودپرداز را به جز براشت وجه نقد ارائه می دهد و مزایای بیشتری نسبت به دستگاه های ATM دارد . که در بالا به تمامی مزایا دستگاه اشاره نمودیم.

پیشنهاد ما به شما برای خرید دستگاه کش لس شرکت آرنیکا کارت است که می توانید با خیال راحت مشاوره بگیرید و دستگاهی با کیفیت خریداری کنید.